Retro móda – buďte styloví v outfitech, které nosili naši rodiče

Módní návraty, které stojí za pozornost

Ačkoliv se módní návrháři snaží vymýšlet stále nové střihy i variace, pravdou zůstává, že v módě už bylo vymyšleno téměř vše. Je tedy naprosto logické, že trendy minulých let se neustále vrací. Pokud rádi sledujete starší české komedie, jistě jste si všimli, že lidé tehdy chodili oblékaní zcela jinak. Některé outfity se zdají až úsměvné. Nicméně do módy se vrací pouze ty nejlepší kousky vsazené do moderní doby. Navíc látky, ze kterých je oblečení ušité, jsou mnohem pohodlnější, pružnější a také prodyšnější. Zkrátka staré dobré věci se objevují v nové moderní podobě.

Hitem 70. let byly džíny do zvonu, džínové bundy, halenka zastrčená do kalhot s vysokým pasem a samozřejmě také rozevláté květinové vzory. Tohle všechno frčí i dnes. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na obuv na širokém podpatku.

Vintage kousky, aneb to nejlepší z minulého století

Stále častěji se nyní setkáváme s názvem „vintage“. Co vlastně toto označení znamená? Původně se takto začala pojmenovávat výběrové víno, později pak velmi staré a kvalitní věci. Co se módy týče, vintage kousky představují výběr toho nejlepšího, co se v módě kdy objevilo. V posledních letech není nouze především o zcela nové outfity, které se touto módou pouze inspirují.

Vintage oblečení by se mělo na první pohled odlišovat především nevšedností, zdobností a originalitou.

Teplákové soupravy, džínové bundy a holé pupíky

Přelom tisíciletí nepřinesl žádné výjimečné módní kousky. Ovšem v 90. letech minulého století to bylo o dost lepší. Pamatujete si na klasické teplákové soupravy, které nosili nejen děti, ale také dospělí? Tento pohodlný trend se opět vrací, navíc v kombinaci se stylovými teniskami získáte originální volnočasový oděv.

Bolerka těsně pod prsa a holý pupík? Proč ne! Pokud máte vypracované a pevné bříško, klidně si tento letní hit můžete obléknout k minisukni nebo ke kraťasům. Stejně tak dnes již kultovní džínové bundy slaví svůj návrat. Opět se nosí, a to nejen k džínům, ale také k šatům či sukním. A zapomenout nesmíme ani na praktické a pohodlné džíny s laclem.

Obuv – pohodlí na prvním místě

Také retro obuv oslavuje návrat do módy. Pamatujete si na otevřené boty s širokým podpatkem, které frčely v 60. letech? Tak přesně takové letos směle nahradí baleríny i lodičky. Krásně tvarují nohy, podtrhnou ženskost a na rozdíl od jehel si v nich nezlomíte nohu. Nezapomínejte také na oblíbené boty na klínku a samozřejmě na tenisky. Tato obuv nikdy nezklame, což dokazuje třeba česká značka Botas.