Blog

 • Průvodce oblékáním: naučte se používat módní etiketu, jak se oblékat na ples, do divadla, na pohřeb nebo na pracovní pohovor
  8.9.2023
  Blíží se váš firemní večírek a vy přemýšlíte, co si vzít na sebe? Ztěžuje vám rozhodování zdánlivě nepodstatná poznámka o požadovaném dress code?
 • Komplexní pohled na principy, výhody, nevýhody a případná rizika second hand obchodů od separace odpadu přes slow fashion až po fairtrade
  17.8.2023
  Nakupování v second handech je nejen trendy, ale i environmentálně zodpovědné rozhodnutí. V dnešní době, kdy se snažíme minimalizovat množství odpadu a zlepšit stav životního prostředí, jsou třídění odpadu a recyklace klíčové faktory. Nakupování v second handech je jedním ze způsobů, jak přispět k těmto cílům.
 • Jak vést děti ke zdravému životnímu stylu
  17.8.2023
  Rodiče chtějí pro své děti jen to nejlepší, pro každého to však znamená něco jiného. Pro jednoho bohatství, pro druhého vzdělání, někomu úplně stačí, když je jeho dítě šťastné a zdravé.
 • Jak se obléknout na pláž
  7.8.2023
  Víte, že první bikiny byly tak šokující, že je žádná profesionální modelka nechtěla předvést? Když francouzský návrhář Louis Reard v roce 1946 představil svůj nový vynález světu, musel najmout striptérku, aby ho předvedla veřejnosti.
 • Příprava na první den ve školce: na co nezapomenout
  1.8.2023
  Pokud letos poprvé posíláte své dítě do mateřské školy, možná už přemýšlíte, co všechno budete potřebovat koupit a připravit.
 • Jak rozlišit značení velikostí dětského oblečení
  31.7.2023
  Oblečení, které na Brumlovi nakoupíte, k nám přichází převážně z Anglie. Proto vás může někdy číslování překvapit.
 • Průvodce dětskými velikostmi oblečení
  31.7.2023
  Nejste si jistí, jakou velikost dětského nebo dospělého oblečení zvolit? Připravili jsme pro vás tabulky velikostí, které blíže upřesňují, jakým způsobem přiřazujeme k oblečení konkrétní velikost.
 • Jak pomoci teenagerovi s jeho osobním stylem
  31.7.2023
  Ať už má vaše dítě 13 nebo 19 let, vše, co potřebuje k tomu, aby si našlo svůj jedinečný styl, najdete právě zde.
 • Oblečení pro školáky ze second handu
  31.7.2023
  Jako rodič chcete pro své dítě vždy to nejlepší, což zahrnuje také výběr oblečení. Děti rostou tak rychle a občas může být nákladnější udržet krok s jejich růstem a vývojem.
 • Jak obléknout batole do každého počasí
  31.7.2023
  Když se miminka přehoupnou do fáze aktivního pohybu - plazí se, lezou a začnou zkoušet své první kroky - život s nimi dostává úplně jiný rozměr.
 • Co by nemělo chybět v šatníku novorozence
  31.7.2023
  Vítejte v našem praktickém průvodci pro nastávající maminky. Pokud patříte do této skupiny a přípravy na miminko zažíváte poprvé, může být orientace v tom, co je potřeba za výbavičku, vcelku matoucí.
 • 15+ tipů pro cestování s dětmi
  20.6.2023
  S blížícím se létem sní o dovolené snad každý. Cestování s dětmi se však může rychle změnit v dost chaotický a nepříjemný zážitek.
 • Výhody nakupování oblečení v second handu
  17.5.2023
  Zaměřili jsme se na největší výhody, které vám přináší nákup oblečení v sekáči. Nejde zdaleka jen o cenu oblečení.
 • Jak na skvrny + infografika
  8.5.2023
  Děti dokáží vytvořit širokou škálu skvrn a některé z nich není lehké z oblečení dostat pryč. Proto jsme pro vás připravili sérii čtyř článků, které se zabývají odstraňováním těšžko odstranitelných typů skvrn.
 • Jak odstranit z oblečení mastnotu
  2.4.2023
  Mastné skvrny jsou častým problémem, zejména pokud máte doma malé děti. Jsou to jedny z nejčastějších a zároveň nejtvrdohlavějších skvrn, s nimiž se běžně potýkáte. Existuje hned několik účinných způsobů, jak s nimi zatočit. V našem článku se dozvíte, jak odstranit mastné skvrny hned několika způsoby a bonus navíc - všechny tyto ingredience už máte určitě doma.
 • Jak odstranit z oblečení rez
  21.3.2023
  Může se to stát komukoliv - zapomněla jste vyprázdnit kapsy před praním a teď máte na oblíbeném kousku oblečení velkou oranžovou skvrnu od rezavého kovového předmětu. Přestaňte si zoufat a nevěšte hned oblečení na hřebík - máme pro vás několik jednoduchých způsobů, jak se skvrn od rzi zbavit.
 • Jak zařídit dětský pokoj, který si vaše děti zamilují?
  15.2.2023
  Při zařizování domácnosti se většinou soustředíme na náš vkus, naše potřeby, naše názory. Z tohoto plánu bychom však měli trochu vyjmout dětský pokoj.
 • Stop obrazovkám: Jak zabavit děti na zahradě
  6.2.2023
  Děti tráví příliš mnoho času před obrazovkou a málo venku. Tuto stížnost posloucháme od rodičů i odborníků v současnosti stále častěji.
 • Kdo si hraje nezlobí: jak vybrat hračku, která neskončí v koutě?
  30.1.2023
  Dětské pokojíčky mnohdy praskají ve švech. Jsou plné hraček, kterých se děti sotva dotkly.
 • Do kdy dětem chystat oblečení a kdy už to zvládnou sami?
  24.1.2023
  Dovednost oblékání je jedním ze základních prvků samoobsluhy, který často bývá také kritériem pro přijetí do mateřské školy.
 • Jak odstranit z oblečení vosk
  10.1.2023
  Milujete to teplé světlo svíček a jejich atmosféru? Co dělat, když vám jejich vosk ulpí na ubrusu nebo na oblečení?
 • Jak odstranit z oblečení smůlu: Kompletní průvodce
  14.11.2022
  Po skvělém dni v lese se může stát, že na vašem oblíbeném kousku oblečení objevíte nepříjemnou skvrnu od smůly. Ať už se jedná o bundu, tepláky, tričko nebo dokonce boty, smůla si nevybírá. Ale nezoufejte! Existuje několik osvědčených metod, jak se smůly zbavit.
 • Pohoda na výletu s dětmi
  16.6.2020
  Výlety jsou příjemným zpestřením víkendu nebo volných dnů. Zatímco my dospělí se s délkou cesty snadno vyrovnáme, pro děti bývá často únavná.
 • Tohle nosí děti na tričku nejradši
  11.12.2019
  Animáky mají rády jak děti, tak i dospělí. Není tedy divu, že i oni občas přivítají módní vlnu s nejoblíbenější postavičkou.
 • Jak obléknout děti v zimě
  18.11.2019
  Děti by měly strávit každý den minimálně hodinu na čerstvém vzduchu. S tím sice souhlasíme, ale měli bychom je tedy vybavit adekvátním oblečením.
 • Tipy jak přivést děti ke čtení knih
  18.10.2019
  Knihy jsou důležitou součástí rozvoje dítěte. Pomáhají mu formovat osobnost, pochopit souvislosti a nastartovat fantazii.
 • Jak obléknout dítě do autosedačky?
  4.10.2019
  Možná si řeknete, že to přeci není žádná raketová věda. Bohužel statistiky a informace z Besipu dokazují, že je potřeba o těchto věcech informovat.
 • Děti a cizí jazyky
  4.10.2019
  Ještě stále existují lidé, kteří brojí proti tomu, aby s cizími jazyky začínaly děti už od mala. Není to škoda?
 • Co na podzim o víkendu s dětmi?
  4.10.2019
  Vytáhnout děti od telefonů a digitálních her je stále těžší, ale možná se vám podaří je přesvědčit, když je vezmete na místa, kde se budou rozhodně bavit.
 • Díky notifikacím už nezmeškáte žádné naše novinky
  21.2.2017
  Máme řešení pro zmeškané novinky. Povolte ve vašem prohlížeči notifikace.
 • 7 důvodů pro nákup oblečení v online second handu
  1.7.2016
  Nakupování oblečení v online secondhandu má spoustu výhod. Sepsali jsme pro vás 7 hlavních předností.
 • Redesign online secondhandu Brumla.cz
  7.6.2016
  Po roce fungování dosavadní verze webu jsme dospěli k rozhodnutí provést několik málo změn. Těch nakonec proběhlo mnoho.
 • Kožený pásek – oblíbený módní doplněk
  6.6.2016
  Úloha pásku je poměrně prostá - měl by zabránit kalhotám v tom, aby nepadaly dolů - to už však zdaleka neplatí.
 • Fenomén s názvem Angry Birds
  27.5.2016
  Snad každé dítě i většina dospělých je zná. Malí opeření ptáci věčně bojující proti záškodnickým prasatům. Hra, plyšáci, oblečení, doplňky a nyní jsou i ve filmu. Angry Birds neboli rozzlobení ptáci se stali doslova fenoménem. Tento trend najdete také v kolekci oblečení, které nabízíme. Jak to celé začalo, odkud se vzali a proč je mají rádi malí i velcí?
 • Jak vybírat plavky podle typu postavy?
  4.5.2016
  Vybíráte plavky na léto a přemýšlíte, jaké vám budou nejvíce slušet? Dámské plavky musí zejména dobře padnout. Existuje pár fíglů, díky kterým získáte postavu, po jaké toužíte. Chcete mít větší prsa, menší zadeček a užší pas? Vyberte si plavky podle typy vaší postavy. Každá jsme jiná a sluší nám něco jiného. Připravili jsme pro vás malý manuál, který by vám měl usnadnit výběr plavek.
 • Retro móda – buďte styloví v outfitech, které nosili naši rodiče
  2.5.2016
  Módní trendy se neustále mění, o tom není žádný pochyb. V 60. letech lidé chodili oblékaní zcela jinak, než my dnes. Ovšem některé kousky byly tak nadčasové, že se pravidelně vrací ve zcela novém kabátě. Možná jste již zaregistrovali džíny „zvonáče“ nebo „lacláče“, které v 90. letech nosily především těhotné ženy. Pojďme společně nakouknout pod pokličku oblečení, které nosily naše maminky i babičky.
 • Tenisky – módní hit s bohatou historií
  27.4.2016
  Tenisky neboli kecky zná úplně každý. Patří mezi nejoblíbenější obuv vůbec. Jsou stylové, pohodlné, elegantní i sportovní. Málokteré boty vám umožní tak rozmanité nošení. Tenisky mohou nosit všichni bez ohledu na věk, povolání i pohlaví. Odkud se vlastně vzaly, proč se jim říká „kecky“ a jak je možné, že se tato na první pohled sportovní obuv hodí i k sukni a k šatům? Pojďme si o teniskách povědět více.
 • Mikiny jsou pohodlné, sportovní i elegantní
  14.4.2016
  Mikina tvoří základní část našeho šatníku a jen málokdo ji doma nemá. Jde o velmi oblíbené volnočasové oblečení, které lze však využít nejen k teplákům a džínům. Skvěle vypadá také k šatům nebo k sukni. Mikiny mohou mít mnoho podob, nosí je muži, ženy i děti. Odkud se mikina vzala a proč je tak oblíbená již dlouhá léta?
 • Chinos kalhoty – pohodlí a elegance pro každý den
  31.3.2016
  Jarní počasí přímo vybízí k obměně šatníku. Hledáte-li kalhoty, které jsou vhodné do práce, do města i do přírody, pak vsaďte na chinos pants. Jde o módní stálice, které se pravidelně vrací na pulty obchodů s oblečením. Tento pohodlný outfit ocení jak muži, tak ženy. Jde o mimořádně stylové a variabilní kalhoty, které velmi obohatí váš šatník. Kde se vzaly a k jaké příležitosti se hodí?
 • Oversized móda je nadčasová! Víte, jak ji nosit?
  24.3.2016
  Už dávno neplatí, že oblečení musí vždy padnout jako ulité. Minimalistické oblečení, které sluší akorát dlouhonohým a štíhlým ženám už je naštěstí také na ústupu. Stále oblíbenější je móda pro každou postavu, která sluší jak hubeným, tak těm, kteří mají nějaké to kilo navíc. A přesně taková je oversized móda, oblečení pro každého. Na první pohled se může zdát, že jde o oděv, který vůbec nesedí a přidává kilogramy navíc. Opak je pravdou, když víte, jak na to!
 • Příběh značky New Look
  17.3.2016
  V nabídce našeho second handu najdete také oblíbenou britskou značku New Look, která je určena zejména mladým ženám a dívkám. Avšak nenechte se mýlit, není určena pouze štíhlým vysokým „modelkám“, ale běžným ženám, které mají třeba i nějaké to kilo navíc. New Look má bohatou historii která sahá až do sedmdesátých let minulého století. Pojďme si ji přiblížit.
 • Dětské oblečení s motivy? Móda, kterou děti milují!
  2.3.2016
  Vybíráte svým dětem oblečení bez motivů, nebo dáváte přednost oblíbeným dětským hrdinům? V poslední době je doslova fenomén nakupovat oblečení podle toho, aby se líbilo především dětem samotným. Klasické tričko vypadá sice velmi dospěle, ale dítě příliš neosloví. Naopak tričko s obrázkem Anny a Elsy z Ledového království Frozen chtějí snad všechny holčičky; kluci zase ocení Želvy Ninja a Mimoně.
 • Americká značka oblečení GAP
  23.2.2016
  V naší nabídce najdete pestrou škálu oblíbené módní značky GAP. Proto bychom vám rádi tuto americkou značku představili blíže. Móda GAP je určena každému, ženám, mužům i dětem. Vyznačuje se praktičností, originálním a velmi jednoduchým designem a především vysokou kvalitou. Společnost navíc čerpá z bohaté historie, neboť se na trhu drží již několik desítek let.
 • Biobavlna je šetrná nejen k dětské pokožce
  18.2.2016
  Pro své děti chceme to nejlepší. Při výběru oblečení bychom měli klást důraz nejen na velikost, design, ale také materiál. Všeobecně nejoblíbenější je klasická bavlna, která je dostatečně prodyšná a příjemná. Přesto existuje ještě něco „lepšího“, co je navíc šetrné k přírodě. Máme na mysli biobavlnu.
 • Jak vybírat dětskou obuv? Dáme vám pár tipů!
  12.2.2016
  Všichni rodiče moc dobře vědí, že výběr dětské obuvi není nic jednoduchého. Na jednu stranu nechtějí utrácet vysoké částky za boty, které dítě bude nosit pár měsíců. Nekvalitní obuv se však může nehezky podepsat na vývoji dětské nohy a přinést mnoho zdravotních problémů. Důležité je dbát nejen na kvalitu, ale vybrat také správnou velikost a typ obuvi pro dané roční období. Abychom vám tento nesnadný úkol ulehčili, dáme vám pár rad, jak na to!
 • Hello Kitty – značka, která hýbe světem
  8.2.2016
  Jestliže máte doma holčičku, pak tuto značku znáte jistě velmi dobře. Kočka s růžovou mašlí je zkrátka všude, v hračkářství, na dětském oblečení, obuvi, sponkách do vlasů, na různých doplňcích. Proč je tato značka tak oblíbená, a to nejen mezi dětmi?
 • Aby vítr ani déšť vaše dítě neohrozil
  5.2.2016
  Výběr dětského oblečení i obuvi může být někdy pěkný oříšek. Jakmile se popereme se zimní výbavou, čeká nás příprava na jaro. Jaro, stejně jako podzim, s sebou přináší časté plískanice, vítr, déšť, louže a bahno. A protože děti jsou neuvěřitelně aktivní, stále v pohybu, louže i bláto jsou pro ně jako magnet, je potřeba vybrat kvalitní nepromokavé oblečení, tedy kalhoty, bundu, holínky a případně také klobouk a pláštěnku. Dáme vám pár rad a tipů, na co se zaměřit. Déšť ani mokro nemusí být překážkou, pokud víte, jak děti obléci.
 • Značka oblečení F&F
  2.2.2016
  Oděvní značka F&F, která pochází z Velké Británie, si u nás získala mnoho příznivců. Důvod je jednoduchý - obchod nabízí pestrou nabídku oblečení pro celou rodinu včetně našich nejmenších To vše za příznivou cenu, navíc sortiment jde ruku v ruce s aktuálními módními trendy. Každý si zde přijde na své bez ohledu na věk, postavu i preference. Značka nabízí oblečení všech střihů, tvarů i velikostí. A protože tato značka nechybí také v naší nabídce, pojďme si ji popsat detailněji.
 • Na doplňcích záleží
  28.1.2016
  My dospělí se bez pokrývky hlavy po většinu roku dokážeme obejít, i když v mrazech po ní rádi sáhneme. Malé děti čepici nosí prakticky po celý rok, v létě má za úkol chránit dítě před sluncem, na podzim před větrem a v zimě před mrazem. Dětské doplňky, mezi které řadíme čepice, šály a rukavice, tvoří velmi důležitou součást šatníku našich nejmenších. Navíc tyto tři doplňky můžeme kupovat buď samostatně, nebo jako komplet.
 • Dámské tuniky – praktické i elegantní
  20.1.2016
  Málokterá žena by ve svém šatníku nenašla alespoň jednu tuniku. Tento kousek oblečení se stal neodmyslitelnou součástí domácího, sportovního, elegantního i pracovního outfitu. Tuniky mohou mít mnoho podob, ale vždy jsou pohodlné a praktické. Nosit je mohou všechny ženy bez ohledu na věk a postavu. Ocení je také těhotné ženy s ohledem na rostoucí bříško.
 • Španělská značka Zara – móda, která má srdce
  7.1.2016
  Jen málokdo by neznal oblíbenou španělskou značku Zara, která představuje v módním průmyslu opravdový pojem. Nabízí stylovou módu pro ženy, muže i děti. Oblečení Zara a Zara Kids je známé po celém světě. Kamenné prodejny jsou rozesety především v nákupních centrech. Oblečení Zara najdete také v našem bazárku. Pojďme si připomenout příběh této značky, která čerpá z dlouholeté historie.
 • Zimní dětské bundy, jak vybírat?
  6.1.2016
  Vybíráte dětskou zimní bundu a přemýšlíte o tom, na jaké aspekty se zaměřit? Dobře si promyslete, jaké by měla mít funkce a jak by měla vypadat. Nezapomínejte, že dobrá dětská zimní bunda tvoří základní vybavení do studeného počasí. A protože dětská zimní bunda není zrovna nejlevnější záležitost, její výběr bychom rozhodně neměli podceňovat. Dáme vám pár tipů, jak na to.
 • Příběh sportovní značky Adidas
  5.1.2016
  Jen málokdo by neznal sportovní špičku na trhu značku Adidas, která doslova změnila svět. Přináší nejen sportovní oblečení a doplňky, ale také kvalitní obuv pro dospělé i děti. Pojďme se vrátit do minulosti a podívat se do historie této světoznámé značky, která se stala sponzorem důležitých sportovních událostí a neodmyslitelnou součástí sportovní módy.
 • Jak nosit nákrčník? Skvělá alternativa zimních doplňků!
  4.1.2016
  Už vás nebaví neustále vázat šály a preferujete změnu? Zvolte praktický nákrčník, který není vhodný pouze pro děti, ale také pro dospělé. Nákrčník představuje praktickou a stylovou alternativu ke klasickým šálám, které se musí vázat a často i překáží, například při sportu. A co se týče malých dětí, u těch je nákrčník jasná volba.
 • Marks and Spencer - značka, která udává styl
  14.12.2015
  Milovníci anglické módy si přijdou na své s další oblíbenou britskou značkou Marks and Spencer, jejíž móda je u nás velmi známá. Společnost se zaměřuje na prodej konfekčního oblečení v pestré škále velikostí. Kromě oděvů nabízí také potraviny a doplňky do domácnosti. A protože tuto značku najdete také v našem bazárku, pojďme se na ni podívat trochu blíže.
 • Švédská módní značka H&M oblékne celou rodinu
  14.12.2015
  Jen málokdo by neznal světoznámou oděvní značku H&M, jejíž móda je zkrátka nepřehlédnutelná. Ne každý však tuší, jak pestrou a bohatou historii za sebou tato značka má. Kromě módy nabízí také vlastní kosmetické produkty a obuv. Na jednotlivých kolekcích pracuje více než 100 návrhářů. H&M vás inspiruje, motivuje a nadchne.
 • Oblíbená značka Next – móda z Anglie
  10.12.2015
  V našem bazárku najdete mimo jiné oblečení a doplňky od značky Next. Tato značka je v ČR v posledních letech dobře známá a velice oblíbená. Pojďme si jej blíže představit a říci si něco o jejím vzniku a vývoji až do dnešní doby.
 • Nebojte se nakupovat oblečení ze sekáče, vyplatí se to!
  8.12.2015
  Mnoho lidí stále trpí určitými předsudky vůči nakupování v sekáči. Doba se však dávno změnila a nakupování „z druhé“ ruky neznamená, že si pořídíte seprané oblečení, které se hodí maximálně na doma. Naopak můžete sehnat perfektní kousky doslova za pár kaček. Stačí jen vědět, kde hledat a na co se zaměřit. Sekáče už dávno nejsou pouze pro chudé, nakupují v nich dokonce i celebrity a vůbec byste nepoznali, že ty krásné šaty, co má na sobě slavná zpěvačka, jsou ze secondhandu.
 • Legíny jsou všude kolem nás, víte, jak je nosit?
  6.12.2015
  Umíte si představit svůj šatník bez něčeho tak samozřejmého, jako jsou legíny? Není tomu tak dávno, kdy byly legíny považovány za čistě domácí případně sportovní oděv. Dnes se z nich staly kalhoty stejně důležité, jako džíny. Zkrátka je můžeme nosit prakticky kamkoliv a kdykoliv a vždycky se v nich budeme cítit dobře. Přesto lze i s takto zdánlivě jednoduchým oblečením nadělat mnoho módních přešlapů.
 • Dámské pončo, víte jak jej nosit?
  4.12.2015
  Milujete elegantní oblečení, ve kterém se budete cítit svobodně a nesvázaně? Podzim a zimu letos opět ovládají dámská ponča. Dámské pončo přináší mnoho výhod, oproti zimní bundě boduje elegancí, nad zimním kabátem převažuje sportovním designem. Málokteré oblečení je tak variabilní, jako právě pončo. V současné době jej najdete v každém obchodu s módou, a to hned v několika variacích. Víte, jak pončo nosit a k čemu se hodí nejvíce?
 • Zahřejte se stylově
  4.12.2015
  Chladné zimní období s sebou přináší vrstvení oblečení. Nejdůležitější je, abychom byli co nejvíce v teple. A protože chladné počasí u nás přetrvává půl roku, je třeba zvolit takové oblečení, ve kterém se budeme cítit dobře a zároveň nám bude slušet. Pryč jsou doby bachratých péřových bund, vytahaných svetrů a nudných doplňků bez nápadu. Dnes si můžete dopřát mimořádně slušivý outfit, a pokud budete nakupovat chytře, tak i za skvělou cenu. Jaké jsou módní trendy pro letošní zimu?
 • Denimová móda
  10.3.2015
  Málokterá móda je tak nadčasová, ležérní a stylová, jako právě denim. Džíny nosí všichni bez ohledu na věk, není však třeba se omezovat pouze na ně. Denimová móda je mnohem bohatší, patří sem také džínové bundy, kraťasy, šaty, sukně. Pojďme si říci něco o historii džínsů, jak je nosit a proč jsou tak oblíbené.